Päästeteenistuse aumärgi saab 79 elupäästjat, neist noorim 6. klassi poiss

 (2)
Elupäästja Medalid ja päästeteenistuse aumärgid
Päästeteenistuse aumärgidFoto: TERJE LEPP

Homme saab 79 inimest päästeteenistuse aumärgi, noorim elupäästja on Valgamaa 6.klassi õpilane Joosep Hiiob, kes päästis uppumisest poisi.

Elupäästja medal annetatakse teist korda Tartu päästekomando juhtivpäästja Tanel Liivatile, kes päästis möödunud aastal Emajõest uppumisohust kaks inimest.

Teistkordse tunnustuse osaliseks saab ka Kohtla-Järve päästekomando vanempäästja Alexander Berezko, kes päästis koos Sergei Bernikoviga põlevast korterist kaks teadvusetult voodis lamanud kannatanut.

Elupäästja II klassi medali saavad ka Toomas Ehanurm ja Aleksandr Stepušin Lilleküla päästekomandost, kes päästsid möödunud aastal tänu kiirele ja otsustavale tegutsemisele põlevast korterist kaks inimest.

Noorim elupäästja on seekord Valgamaa koolipoiss Joosep Hiob, kes päästis Valgamaal Hargla külas oleva Mustjõe ujumiskohas uppumisest ujuma läinud poisi.

Päästeteenistuse Hõberistiga tunnustatakse päästeala arendamise ja erakordsete teenete eest Häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juhti Marika Kuusikut, Siseministeeriumi varade asekantslerit Riho Kuppartit, Sisekaitseakadeemia rektor Lauri Taburit ning Päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhatajat Jaak Jaansot.

Päästeteenistuse Medaliga tunnustatakse 33, Siseministeeriumi tänukirja 9 ning peadirektori tänukirjaga 3 inimest. Missioonimedalid koos tunnistustega annetatakse neljale missioonil osalenud päästemeeskonna liikmele.

Siseminister Ken-Marti Vaher ja Päästeameti peadirektor Kuno Tammearu tunnustavad elupäästja medaliga 18 Päästeameti teenistujat ning kaheksat eraisikut, kes tänu ennastsalgavale tegutsemisele päästsid inimeste elu.

Päästeteenistuse Hõberist
1. Marika Kuusik (Häirekeskuse Põhja keskuse valvevahetuse juht)
2. Riho Kuppart (Siseministeeriumi varade asekantsler)
3. Lauri Tabur (Sisekaitseakadeemia rektor)
4. Jaak Jaanso (Päästeameti Lääne päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja)

Päästeteenistuse Medal
1. Tatjana Žuravljova (Häirekeskuse Põhja keskuse päästekorraldaja)
2. Vahur Tamuri (Põhja prefektuur, Lääne-Harju politseijaoskonna juht)
3. Heino Berggren (Sisekaitseakadeemia päästekolledži päästekooli päästetööde õppetooli juhataja)
4. Kristel Mahon (Päästeameti tuleohutusjärelevalve osakonna ekspert)
5. Tauno Sigur (Põhja-Eesti pommigrupi vanemdemineerija)
6. Vladimir Zabellevitš (Põhja-Eesti Pommigrupi juhtivdemineerija)
7. Oliver Ventsel (Põhja-Eesti Pommigrupi juhtivdemineerija)
8. Tuuli Räim (Siseministeeriumi Pääste- ja kriisireguleerimispoliitika osakonna nõunik)
9. Tarmo Hiiesalu (Lilleküla päästekomando rühmapealik)
10. Raul Aarma (Raplamaa päästepiirkonna juhataja)
11. Ivo Piir (Paide korrapidamisgrupi operatiivkorrapidja)
12. Õie Kopli (Päästeameti Lääne päästekeskuse ennetustöö büroo juhtivspetsialist)
13. Üllar Kütt (Politsei ja piirivalveamet, Paide politseijaoskonna juht)
14. Vaiko Vatsfeld (Päästeameti Lääne päästekeskuse valmisolekubüroo pealik)
15. Aleksander Ivask (Kehtna VPK, vabatahtlik päästja)
16. Gehrt Kompus (Valga korrapidamisgrupi vanemoperatiivkorrapidaja)
17. Kalev Liloson (Võru päästekomando meeskonnavanem)
18. Koit Kärssin (Päästeameti Lõuna päästekeskuse valmisolekubüroo peaspetsialist)
19. Rando Lehes (Vastseliina päästekomando päästja)
20. Carmen Kond (Päästeameti Ida päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo juhataja)
21. Aile Kaasik (Rakvere haigla Erakorralise meditsiini osakonna juhataja)
22. Olavi Hänninen (Tiutisen Vapaaehtoinen Palokunta juhatuse liige, Soome)
23. Hardi Nõlvak (Jõhvi päästekomando meeskonnavanem)
24. Livar Liblik (Rakvere korrapidamisgrupi operatiivkorrapidaja)
25. Alar Tetting (Päästeameti Ida päästekeskuse menetlusbüroo juhtivinspektor)
26. Taimar Lossmann (MTÜ Kõue päästeselts, juhatuse liige; Ardu VPK, vabatahtlik päästja)
27. Peeter Böckler (MTÜ Rae Tuletõrje- ja Päästeselts, juhatuse liige ja vabatahtlik päästja)
28. Tiit Käit (Nõmme päästekomando rühmapealik)
29. Vjatšeslav Bortnik (Muuga päästekomando komandopealik)
30. Kalle Sleng (pikaaegne vabatahtlik ja kutseline päästja, instruktor ja koolitaja ning Eesti päästemeeskonna liige)
31. Tarmo Klooster (Lilleküla päästekomando rühmapealik)
32. Rene Rannamägi (Lilleküla päästekomando juhtivpäästja)
33. Kait Talve (Lilleküla päästekomando meeskonnavanem)

Elupäästja II klassi medal
1. Tanel Liivat (Tartu päästekomando juhtivpäästja)
2. Alexander Berezko (Kohtla-Järve päästekomando vanempäästja)
3. Toomas Ehanurm (Lilleküla Päästekomando vanempäästja)
4. Aleksandr Stepušin (Lilleküla Päästekomando juhtivpäästja)

Elupäästja III klassi medal
1. Heiki Sink (Kuressaare päästekomando vanempäästja)
2. Janar Sõber (eraisik, Läänemaa)
3. Jüri Saar (Kuressaare päästekomando juhtivpäästja)
4. Timur Lukats (Kuressaare päästekomando meekonnavanem)
5. Vadim Kurmõshov (eraisik, Pärnumaa)
6. Tiit Aasmaa (eraisik, Pärnumaa)
7. Tiit Piht (Kärdla päästekomando vanempäästja)
8. Armin Lilleõis (Kärdla päästekomando vanempäästja)
9. Joosep Hiob (koolipoiss, Valgamaa)
10. Marek Tisler (MTÜ Iisaku Priitahtlik Pääste, vabatahtlik päästja)
11. Ralf Kask (eraisik, Jõgevamaa)
12. Taimar Saar (turvatöötaja, Jõgevamaa)
13. Toomas Salumäe (Viljandi päästekomando juhtivpäästja)
14. Sergei Bernikov (Kohtla-Järve päästekomando juhtivpäästja
15. Igor Torgašov (Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma Kesklinna Päästekoma ndondo päästja päästja päästja päästja
16. Dmitri Žigadlo (Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja Kesklinna Päästekomando vanempäästja )
17. Aleksandr Strassov (eraisik, Harjumaa)
18. Villu Aedmäe (Lilleküla päästekomando vanempäästja)
19. Pentti Lina (Lilleküla päästekomando päästja)
20. Martin Peiken (endine Lilleküla päästekomando juhtivpäästja)
21. Imre Soilts (Lilleküla päästekomando juhtivpäästja)
22. Eduard Kuiv (Lilleküla päästekomando meeskonnavanem)

Siseministeeriumi tänukiri
1. Jukka Ruuskanen (Kymenlaakson Pelastuslaitos, Soome)
2. Matti Hänninen (Tiutisen Vapaaehtoinen Palokunta, komandopealik, Soome)
3. Raimo Hynninen (Karhulan Vapaaehtoinen Palokunta, juhatuse liige, Soome)
4. Tarmo Rand (Tõstamaa päästekomando vanempäästja)
5. Kristo Kiik (Paide päästekomando meeskonnavanem)
6. Kaja Jugala (eraisik)
7. Ando Piirsoo (Lõuna-Eesti Pommigrupi peademineerija)
8. SA Teaduskeskus AHHAA
9. Pille Letjuka (SA Narva haigla, Erakorralise meditsiini kliiniku juhataja)

Missioonimedal
1. Margus Kurvits (Demineerimiskeskuse planeerimise ja keemia talituse instruktor) – Humanitaardemineerimismissioon, Mali
2. Janek Sõnum (Lääne-Eesti pommigrupi juhataja) –Humanitaardemineerimismissioon, Mali
3. Enn Eberg (SA Pärnu Haigla riskijuht) – IHP missioon, Filipiini Vabariik
4. Mart Käit (Nõmme päästekomando rühmapealik) – IHP missioon, Filipiini Vabariik

Päästeameti peadirektori tänukiri
1. Lii Kaljuvee (Päästeameti Ida päästekeskuse tuleohutuskontrolli büroo vaneminspektor)
2. Valeri Morozov (Lilleküla päästekomando juhtivpäästja)
3. Kuido Tammemäe (Lilleküla päästekomando vanempäästja)