Oviir ei hääleta Reinsalu umbusalduse poolt, et Helme ei saaks järgmiseks justiitsministriks

 (315)
Liisa Oviir.
Liisa Oviir.Rauno Volmar

Sotsiaaldemokraat Liisa Oviir selgitas oma otsust mitte hääletada justiitsminister Urmas Reinsalu umbusalduse poolt sellega, et ta ei taha riskida Helme saamisega järgmiseks justiitsministriks.

"Noorpoliitikuna olles raske valiku ees, ütles kogenenum kolleeg mulle: "Liisa, poliitikutel pole valida hea ja halva valiku vahel, poliitikul on valida halva ja väga halva valiku vahel"", kirjutas ta sotsiaalmeedias.

"Eilne päev kinnitas seda ütlemist veelkord. Justiitsminister esines kaalutletult arvamusavaldusega, kus ta mõnitas arvamus- ja sõnavabadust ning marginaliseeris lähisuhtevägivalda. Uskumatu... Veelgi uskumatum oli, et ministri koduerakond ei näinud toimunus probleemi ja kiitis ministrit."

"AGA... kui see valitsus kukub, tühistatakse moodsas sõnapruugis "ennaktempos" kooseluseadus ja ühinemine Istanbuli konventsiooniga, tühistatakse väikesepalgalistele oluline tulumaksumiinimumi tõstmine ja alkoholi reklaamipiirangud. Tühistatakse paljud asjad, mille eest me oleme võidelnud. Matemaatika, nagu öeldakse..."

"Seega oli mul eile võimalus valida halva ja väga halva valiku vahel.
Ma valisin halva valiku. Valisin justiitsministri, kes käitus riigimehele mitte vääriliselt. Sest tema on tegelikult ennekõike IRLi probleem," kirjutas Oviir.

"Ja see otsus hoidis ehk ära selle, et Vabariigi sünnipäevaks oleks justiitsministriks juba Helme," lisas Oviir.