Oudekki Loone: Euroopa parlamendi valimistel on tähelepanu keskmes inimene

 (66)
Oudekki Loone
Foto: Martin Dremljuga

Keskerakonna Euroopa parlamendi kandidaat Kerstin-Oudekki Loone leiab, et Euroopa Parlamendi valimistel on tähelepanu keskmes inimene.

"Euroopa parlamendi valimised on seekord eriti olulised, sest järgmise viie aasta jooksul tuleb taastada inimeste usk Euroopa Liitu kõikides liikmesriikides," rääkis Loone kolmapäeval Briti-Eesti kaubanduskoja korraldatud debatil.

Inimesed üle kogu Euroopa on Loone sõnul jäänud majanduslikult ebakindlatesse oludesse, nad kardavad oma tuleviku pärast, selle pärast, kas nende lastel on võimalik saada haridust või tööd.

"Loomulikult süüdistavad nad ka Euroopa Liitu selles, et see ei ole suutnud kriisiga toime tulla, et see on peale sundinud kasinuspoliitika, mis välistab suurema tööhõivepoliitika kasutusele võtu," kõneles Loone.

Selleks, et Euroopa tulevikku ei hakkaks määrama euroskeptilised parteid peab Loone sõnul muutma Euroopa poliitikat nii, et selle keskmes ei oleks mitte pankurid vaid inimesed.

Briti-Eesti kaubanduskoja juhatuse liige James Oates ütles selle peale, et tema pankurina peab paraku Oudekki Loone seisukohaga nõustuma.

"Euroopa ei tohi muutuda tehnokraatide juhitud föderatsiooniks vaid jääma suveräänsete riikide koosvõrgustikuks, mille poliitikate keskmeks on inimene ja tema võimalus elada head elu," võttis Loone arutelu kokku.

EP valimiste eel läbi viidu küsitluse järgi eelistaks kõige suurem osa vastanutest ehk 17 prostenti hääletada Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) poolt, ilmneb ERRi uudistetoimetuse poolt tellitud TNS Emori uuringust.

Reformierakonna, Keskerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus on europarlamendi valimiste kontekstis võrdne.