Politsei kolis oma dokumentide taotlemise kontori Järvele minu naabriks. Politsei peab asukohta mõistlikul määral ligipääsetavaks, kuid sinna pääsemine tekitab inimestele siiski palju peavalu.
„Värske maja on aga moodne ja avar, seal on mugav töötada ning ka klientidel käia. Asukoht on linnatingimustes mõistlik, kindlasti võidavad autojuhid, kuna parkimiskohti on maja ümbruses palju rohkem kui Sõle või Vilmsi tänaval,“ selgitas Põhja prefekt, kui esindust avati. „Asukoht on mugav ka ühistransporti kasutatavate töötajate ja klientide jaoks,“ kinnitab maja haldava Kaamose koduleht.
Ühistranspordi abil sinna pääseda soovivad inimesed seda seisukohta ei jaga. „See on pornograafia,“ võttis üks täies elujõus dokumenti taotlemas käinu olukorra kokku ja viitas, et lapsevankri või ratastooliga sinna saamist ei kujuta ta üldse ette. „Mis siis saab, kui lumi maha tuleb?“ küsis ta. Ja ta ei ole ainus, kes nii arvab. Millest selline vastuolu? Järvekana arvan ma vastust väga hästi teadvat.
Enamik Järvet kesklinna ja Harjumaaga ühendavat ühistransporti ei liigu Järvele mitte Tammsaare teed, vaid Pärnu maanteed mööda, kusjuures Virust Järvele jõuab buss 11-13 minutiga. See on nii olnud aastakümneid ja on inimestele hästi teada, kuid politsei mainib esindusse kohale saamise juhendis Järve bussi- ja rongipeatuses peatuvaid busse viimasena. (Esikohal on bussid 12 ja 13, millega saab sealt väga mugavalt Mustamäele ja Õismäele, aga ka Lasnamäele, kus on oma PPA teenindus olemas. Koos nendega märgitud bussid nr 20 ja 20A käivad kas kord tunnis või veelgi harvem. Viimasena märgitud 23 on mainituist tihedaim, kuid loksub kohale ringiga ja sõit võtab kaua aega.)
Kaheksaminutine rongisõit
Samuti ei pane politsei rõhku uutele oranžidele rongidele. Järve ei ole mingi Mordor – rong sõidab Balti jaamast Järve peatusesse kaheksa minutit. Ei jõua ennast õieti rongi wifi külge ühendadagi, kui juba peab maha minema. Rongipeatusest läheb esindusse otseteed pidi neli minutit. Kui on kevad, saab jalutada sireliõite lõhnas...