OTSEPILT: Vaata, kuidas kõrgusekartmatud arboristid katuseid lumest ja jääst puhastavad!

 (12)
OTSEPILT: Vaata, kuidas kõrgusekartmatud arboristid katuseid lumest ja jääst puhastavad!
Foto: Kaader videost

Tallinnas hoonete katuseid lumest ja jääst puhastavad arboristid on täna tööle kaasa võtnud kaamera, mis on kinnitatud kiivri külge ja tänu millele saab nende ekstreemset tööd otsepildis jälgida.

ArborEsti juhataja Heiki Hanso ütles Delfile, et kuna raha nimel on valmis ükskõik kes katusele ronima, siis panevad paljud katuseid lumest ja jääst koristavad inimesed oma elu ohtu. Otsepilti vaadates saab aga õppida, kuidas kõiki ohutusnõudeid järgida.

Otsepildis võib täna sattuda üsna keerulistele katustele. "Delikaatsed katused Tallinna vanalinnas nõuavad äärmiselt ettevaatlikku lähenemist katusel liikudes ja palju teadmisi ning kogemusi köietöö valdkonnas. Kuna sageli puuduvad vastavad ronimiseks mõeldud ankrupunktid, peab olema leidlik ja oskama turvaliste lähenemiste vahel improviseerida," öeldakse tänase tööpäeva tutvustuses.

Hanso märkis, et pärast täna suundutakse ka Soome saatkonna katust koristama, mis on aga klaaskatus. "Seal on vaja haldja kombel liikuda, et mitte läbi katuse kukkuda," kommenteeris Hanso.

Arboristid tegelevad harilikult puuhooldusega, kuid kuna neil on oskused ja varustus olemas kõrgustes töötamiseks, siis on nad ette võtnud ka talvise katusehoolduse.