OTSEPILT: Riigikogu arutab tähtsa riikliku küsimusena riigivalitsemise reformi

 (20)
OTSEPILT: Riigikogu arutab tähtsa riikliku küsimusena riigivalitsemise reformi
Fotod: Sven Arbet, Priit Simson, Tanel Meos

Riigikogu arutab täna algusega kell 10 olulise tähtsusega riikliku küsimusena (OTRK) riigivalitsemise reformi ja lahkab, mida riigivalitsemise reformi all mõista ning kuidas võiks Eesti riigivalitsemist paremaks muuta.

„Parlamendis on juba alanud debatid haldusreformi üle, nüüdne arutelu riigivalitsemise reformist tuleks loomuliku jätkuna ja aitaks ühiskonnas tekitada veelgi laiemat diskussiooni Eesti riigi tuleviku üle,“ lausus põhiseaduskomisjoni esimees Kalle Laanet, kes teeb istungil ka avaettekande, teatas riigikogu.

„Kuigi Eesti riik toimib üldjoontes hästi, ootavad elanikud, et nende elujärg edaspidi paraneks ning riigi osutatavate teenuste hulk suureneks ja kvaliteet ning kättesaadavus paraneksid,“ rääkis Laanet.

Laaneti sõnul võikski riigivalitsemise reformi kõige üldisemaks eesmärgiks olla soov muuta Eesti riigivalitsemise süsteem ühtsemaks, paindlikumaks ja tõhusamaks.

Ettekannetega esinevad lisaks Laanetile veel peaminister Taavi Rõivas, Eesti riiki korduvalt reformima kutsunud vandeadvokaat Jüri Raidla ning riigikogu riigireformi toetusrühma esimees Tanel Talve.