Ossinovski: turvauksed pole ka mujal maailmas koolitulistamisi ära hoidnud

 (32)
Paalalinna kool õhtul
Paalalinna kool õhtulFoto: Eero Vabamägi

Haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski sõnul ei ole mõtet paigaldada koolidesse turvaväravaid, sest muu maailma kogemus on näidanud, et tulistamist need ära ei hoia.

"Mida päev edasi, seda enam küsime, kas oleks saanud sündmust ära hoida. On surve leida kiireid ja lihtsaid lahendusi, aga see ei tööta. Turvauksed ei ole ka mujal maailmas koolitulistamisi ära hoidnud," rääkis Ossinovski tänasel valitsuse pressikonverentsil.

Seda, kas on vaja teha koolide töökorralduses mingeid muudatusi, saab Ossinovski sõnul öelda pärast uurimise lõppu. "Oleme valmis toetama Viljandi linna ja teisi Eesti koole, et esimene koolitulistamine jääks ka viimaseks".

Ossinovski sõnul on hetkel oluline taastada töörahu kõikides Eesti koolides, ka Paalalinna koolis. "Tahaksin tunnustada erinevaid osapooli. Politsei on olnud professionaalne, Viljandi linn koondas kiiresti eksperdid üle Eesti ning koordineeris Viljandi koolijuhtide tegevust. Vaid paar tundi pärast juhtunut oli koos kriisikomisjon," tunnustas minister.