Ossinovski: Reformierakond on Eesti Ühtne Venemaa

 (87)
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni OssinovskiFoto: Hendrik Osula

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski tegi peale Taavi Rõivase valitsuse umbusaldamist Facebooki postituse, milles kritiseeris teravalt Reformierakonna suhtumist umbusaldusavaldusse.

"Valitsuskoalitsiooni muutused on parlamentaarses demokraatias normaalsus, mitte erand. Kõik riigikogus esindatud erakonnad on saanud Eesti valijatelt mandaadi ning selle alusel omavad legitiimset õigust pretendeerida kohale vabariigi valitsuses. See on norm, mitte erand," kirjutas Ossinovski.

"Saan aru, et Reformierakond on selle olulise demokraatliku põhimõtte 17 valitsuses veedetud aasta jooksul unustanud. Küllap just seetõttu peavad reformierakondlased täiesti tavapärast valitsuskoosseisu muutust lausa riigipöördeks. See on selge märk, et Reformierakond on enda arvates muutunud riigiparteiks, ilma kelleta kukub elu Eestis kokku. Vabandage paralleeli eest, aga Reformierakond on Eesti Ühtne Venemaa."

"Poliitiline jõud, kes peab ennast asendamatuks, on ebademokraatlik. See kinnitab veelkord, et Reformierakond peab opositsioonis võimust kainenema. Pohmell on muidugi suur, aga küll see üle läheb. Laske nüüd Eestil edasi minna!"