Ossinovski kiri erakonnakaaslastele: suhtun murega kuuldustesse, et tänane partei peasekretär ähvardab minu toetajaid ja uus kandidaat lubab Mikseri valijatele töökohti

 (177)
Ossinovski kiri erakonnakaaslastele: suhtun murega kuuldustesse, et tänane partei peasekretär ähvardab minu toetajaid ja uus kandidaat lubab Mikseri valijatele töökohti
Foto: Delfi ja Päevaleht/Kollaaž

30. mail sotside esimeheks kandideeriv Jevgeni Ossinovski saatis erakonnakaaslastele kirja, kus avaldab muret erakonnas tekkiva hirmuõhkkonna üle seoses lähenevate valimistega. Nimelt püüdvat sotside praegune ja Mikseri võidu korral tulevane peasekretär erinevate meetmetega parteilasi Mikseri valimise suunas kallutada.

Avaldame Ossinovski kirja parteikaaslastele täismahus:

Head sõbrad!

Ka mina tänan Sveni sisuka debati eest. Usun, et kuulajad said hea ettekujutuse mõlema kandidaadi seisukohtadest.

Mis puudutab erinevate erakonnakaaslaste seisukohavõtte, siis kindlasti ei tohi me tolereerida kohatuid isiklikke solvanguid. Seepärast mõistan hukka ka Siim Tuisu karikatuuri avaldamise. Et minna pärast 30. maid tugevamana edasi, peab diskussioon keskenduma sisule. Meie suurim väärtus on erinevaid arvamusi respekteeriv demokraatlik organisatsioonikultuur.

Sellest tulenevalt suhtun ma murega neisse kuuldustesse, et tänane peasekretär ähvardab erineval viisil neid liikmeid, kes on otsustanud toetada erakonna esimehe valimistel mind. Hirmuõhkkonna loomine ei ole väärikas. Ka Sveni uue peasekretäri kandidaadi poolsed katsed saada endale toetajaid, lubades neile võidu puhul parteilisi töökohti, ei ole ausad. Loodan, et nimetatud inimesi on valesti mõistetud.

Iga inimese isiklikku arvamust tuleb austada, kuid kutsun siinkohal nii ühe kui teise kandidaadi pooldajaid hoiduma seejuures tarbetutest teravustest, aga ka mistahes muudest katsetest mõjutada demokraatlikku valimisprotsessi.

Seotud lood:

Hoidugem inetustest!

Jevgeni

Märkuseks: Praegune sotside peasekretär on Indrek Saar ja kui Sven Mikser peaks esimeheks saama, oleks tulevane peasekretär Karel Rüütli.