Ossinovski ei kandideeri uuesti sotside esimeheks

 (134)
Jevgeni Ossinovski
Jevgeni OssinovskiFoto: Oliver Tsupsman

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski teatas erakonnakaaslastele saadetud kirjas, et ei kandideeri järgmiseks ametiajaks.

"Olen nende nelja aasta jooksul meie erakonna ja sotsiaaldemokraatlike väärtuste eest seistes andnud kõik, mis mul on olnud anda. Pannud sellesse missiooni kõik oma teadmised ja kogu oma energia," kirjutas ta.

Ossinovski lisas, et on veendunud, et esimeheks kandideerijaist puudust sel korral ei tule. "See on väga hea. Pärast sotside ajaloo pikimat järjestikust valitsuses olekut on ülioluline pidada avalikku debatti erinevate tulevikunägemuste vahel. Loodan, et see diskussioon saab olema põhjalik ja sisukas ning võimaldab erakonnal langetada 9. juunil õige valik."

Enne üldkogu kogunemist on Ossinovski sõnul sotside ühiseks ülesandeks teha tugev tulemus Euroopa parlamendi valimistel. "Meie esinumber, erakordne Marina Kaljurand on inimeste poolt enim toetatud kandidaat. Täna avaldatud arvamusküsitlus näitab, et oleme toetuselt kahele liidrile järele jõudmas. Teeme nii, et avatud ja kirglik erakonnasisene debatt tugevdaks meie eurovalimiste kampaaniat. "

Ossinovski lisas, et juhib korralise üldkoguni ning teeb seal ka kokkuvõtte oma nelja-aastasest ametiajast.