Orav tuuakse teisest ilma otsast hääletama

 (194)
Anders Tsahkna
Postimees/Scanpix

Reformierakondlane Anders Tsahkna sõitis tuhandete kilomeetri kaugusele Madagaskari saarele — kindlustamaks, et neljapäevaseks Tallinna linnapea umbusaldushääletuseks jõuaks Eestisse saarel puhkust veetev Reformierakonna fraktsiooni liige Matti Martinson.

Tsahkna lendas saarele pärast seda, kui selgus, et Matti Martinson kavatseb Madagaskaril puhata selle nädala lõpuni, väitis Delfile anonüümsust palunud allikas. Martinsoni puudumine volikogu istungilt seaks ohtu umbusaldushääletuse õnnestumise, sest uuel koalitsioonil on napp häälteenamus.

Nii Martinsoni kui ka Tsahkna mobiiltelefonid olid teisipäeval välja lülitatud. Madagaskar on muuhulgas riik, kus Eesti mobiilioperaatorid roaming-teenust ei paku.

Reformierakonna pressiesindaja Urmas Krull kinnitas Delfile, et mõlemad mehed viibivad praegu välismaal, aga et nende telefoninumbrid ei vasta, polevat võimalik nende asukohta ja seal viibimise põhjust välja uurida. Samas väitis Krull, et praeguste andmete kohaselt kavatsevad kõik Reformierakonna fraktsiooni liikmed neljapäevasel volikogu istungil osaleda.

Edasi-tagasi sõit Madagaskarile maksab reisibüroo Estravel andmeil ligi 60 000 krooni.