Opositsioon algatab Sven Sesteri umbusaldamise

 (72)
Täiendatud kell 18.45!
Opositsioon algatab Sven Sesteri umbusaldamise
Rahandusminister Sven SesterFoto: Priit Simson

Täna kogunenud Reformierakonna, Vabaerakonna ja EKRE fraktsioonide juhid otsustasid alustada allkirjade kogumist IRL-i kuuluva rahandusministri Sven Sesteri umbusaldamiseks, teatasid erakonnad.

Reformierakonna esimehe Hanno Pevkuri hinnangul väärib kogu valitsus eesotsas peaminister Jüri Ratasega umbusaldamist.

„Peaministri valikud valitsusjuhina ja Keskerakonnas toimuv oleks piisav alus ka peaministrile umbusalduse esitamiseks, ent hetke suurim probleem on siiski Eesti riigi võlgadesse viimine, uued maksud ja ettevõtluskeskkonna lõhkumine. Seetõttu otsustasime alustada allkirjade kogumist rahandusministri umbusaldusavaldusele,“ ütles Pevkur.

Vabaerakonna esimehe Artur Talviku sõnul näitab Sven Sesteri põhimõtteline meelemuutus eelarvetasakaalu osas, et selline inimene Eesti rahandust juhtida ei saa. „Olukord on skisofreeniline, kus Sester erinevates koalitsioonides on oma vaateid muutnud diametraalselt,“ märkis Talvik.

EKRE esimees Mart Helme ütles, et rahandusminister on tõestanud oma ebakompetentsust ja vastutustundetust riigi rahanduse korraldamisel. „Majanduse tõusulaine ootuses ei saa selline minister valitsuses jätkata,“ lausus Helme.

Millal umbusaldusavaldus üle antakse, selgub lähiajal.

Peaminister Jüri Ratas sõnas täna, et Sester teeb väga head tööd valitsuse poliitika elluviimisel. "Rahandusminister on teinud tõsist tööd nii ministeeriumis kui ka valitsuse otsuste selgitamisel riigikogu ees ja avalikkusele. Sester on pingutanud maksuvaba tulu reformi elluviimiseks, et tõsta kõigi madala- ja keskmise sissetulekuga inimeste heaolu ning aidanud leida vajalikku lisaraha tervishoiule," tõi Ratas välja.

Riigikogu Keskerakonna fraktsiooni aseesimees ja majanduskomisjoni liige Erki Savisaar sõnas omalt poolt, et fraktsioon ei hakka Sesteri umbusaldust kaaluma, sest tegemist on opositsiooni näitemänguga.