Õpikute puudumine takistab õppetööd

 (12)
Õpikute puudumine takistab õppetööd
Foto: Raivo Tasso

Uus kooliaasta algas nii mõneski koolis ilma uuele õppekavale vastavate õpikuteta, mistõttu õpetajad peavad nüüd ise materjale kokku otsides oma aega raiskama.

Esimest aastat ühes vene gümnaasiumis muusikaõpetaja ametis oleva Siimu sõnul on õppeaasta alanud keeruliselt: uusi õpikuid koolis pole ning raamatukogus kehitatakse vaid õlgu, kui küsida, millal need tulla võiksid, kirjutab Õhtuleht.

"Materjali otsin ise vanadest õpikutest kokku, aga lastel ei ole ju ka õpikut," peab ta viimast puudust esimesest suuremakski.

Probleeme on aga ka teistel, näiteks ühe Harjumaa gümnaasiumi ajalooõpetaja toob näitena 10. klassi õpiku, mille kohta oldi Avita kirjastusest öeldud, et enne järgmist aastat õpikut ei tulegi. Seegi õpetaja valmistab tunde ette vanade õpikute ning muude kättesaadavate vahendite abil, mis aga tähendab tunde lisatööd, mille tõttu tööpäev venib 10-12 tunni pikkuseks.

Mõnel juhul, näiteks 9. klassi ajaloo puhul olevat praegune õpik aga vana, kuid uue tulekust polevat seni midagi kuulda olnud, ometi on põhikooli lõpuklassil just eriti värsket õppematerjali vaja.