Ööpäevaga lisandus kaheksa positiivset koroonaviiruse testi tulemust

 (224)
Statistika täpsustus: COVID-19 haigusesse on surnud 63 inimest
Eriolukord Tallinnas 1.04.2020
Foto on illustreeriv.Foto: Andres Putting

Viimase ööpäeva jooksul analüüsiti Eestis 531 haigust COVID-19 põhjustava SARS-CoV-2 viiruse esmast testi, lisandus kaheksa positiivset testi tulemust. Tervise arengu instituudi andmetel on Eestis olnud 63 juhtu, milles surma algpõhjuseks on haigus COVID-19.

Rahvastikuregistri andmete järgi laekus kolm positiivset tulemust Tartumaale (kaks Tartu linna), kolm Harjumaale (kaks Tallinna) ja üks Narva. Ühe positiivse tulemuse puhul on maakond teadmata. Kolm Tartumaa juhtumit on eile diagnoositud Tartu ülikooli kliinikumi töötajad.

Üks Harjumaa juhtum on seotud varasemate Ida-Virumaale sisse toodud juhtumitega Valgevenest, teine juhtum on seotud 18. juuli Vabanki puhanguga. Ülejäänud nakatunute puhul käib hetkel veel asjaolude täpsustamine.

1. augusti hommikuse seisuga vajab Eestis koroonaviiruse tõttu haiglaravi neli inimest, juhitaval hingamisel ei ole ühtegi patsienti. Uusi surmajuhtumeid ööpäeva jooksul ei lisandunud.

Tervise arengu instituut: Haigusesse COVID-19 on surnud 63 inimest

Tervise arengu instituudi hallatava surma põhjuste registri käesoleva aasta esialgsed andmed näitavad, et 2020. esimesel poolaastal oli 63 juhtu surma algpõhjusega COVID-19. Kuna tervise arengu instituudi andmete puhul on tegemist tagantjärgi valideeritud ja kontrollitud andmetega, loetakse terviseametiga ühiselt Eestis COVID-19 tagajärjel surnud inimeste arvuks 63 inimest.

Seotud lood:

Tänaseks on haiglates lõpetatud 393 COVID-19 haigusjuhtumit 380 inimesega.

Tänase seisuga on tervenenud 1934 inimest. Neist 1467 inimese haigusjuhtum on lõpetatud (75,9%), 467 inimese puhul (24,1%) on positiivsest testist möödunud rohkem kui 28 päeva ja inimene ei viibi haiglaravil, st ootab tervenemise kinnitamist.

Eestis on kokku tehtud enam kui 119 000 esmast testi, nendest 2072 ehk 1,7 protsenti on olnud SARS-CoV-2 viiruse suhtes positiivsed.

Terviseamet tuletab meelde, et COVID-19 põhjustava koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku vältimiseks tuleb endiselt nii hoolikalt käsi pesta, haigena koju jääda kui kaaskodanikele piisavalt hingamisruumi jätta. Koroonaviirus levib nakkuslikult inimeselt tervele eelkõige lähikontakti teel. Lähikontaktiks loetakse olukorda, kus inimesed on 15 minuti vältel teineteisele lähemal kui kaks meetrit.

COVID-19 on piisknakkushaigus, mida põhjustab aevastamisel ja köhimisel inimeselt inimesele ning saastunud pindade ja pesemata käte kaudu leviv SARS-CoV-2 viirus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!