Ööl vastu tänast kärgatasid Tartu kesklinnas mitmed valjud plahvatused, mille põhjus on teadmata

 (77)
Hea lugeja, kui kuulsid või filmisid pauke, anna teada vihje@delfi.ee!
Barclay plats
Barclay platsFoto: Argo Ingver

Ööl vastu tänast kärgatasid Tartus mitmed plahvatused. Esimest korda oli neid kuulda umbes kella ühe kandis. Teist korda oli neid väidetavalt kuulda kella kolme ja nelja vahel.

Ühe hilisemiad plahvatusi tunnistanud inimese väitel tulid need Barclay platsilt, kuhu ta ka kärgatuste põhjust uurima läks. Platsil oli aga politsei keelanud lähemale minna ning murul oli näha põlemisjälgi.

Teise tartlase sõnutsi tuli esimeste plahvatuste hääl pigem Anne kanali kandist. Päästeamet plahvatustest midagi ei teadnud. Kolmas tartlane ütles, et plahvatusi oli kuulda Eesti Rahva muuseumini.

Politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja Kerstin Meresma kinnitas, et politseile teatati täna varahommikul kella 01.20 paiku, et Tartu kesklinnas oli kuulda kolme kõva pauku, kaht Küüni tänava kandis ja üht Ülikooli tänaval.

"Edastasime info kohe patrullidele, kes kontrollisid neid piirkondi, kuid teatatud kõva paugu allikat ei tuvastanud," sõnas Meresma. Samas palub politsei kõigil, kel on öösel vastu tänast Tartus aset leidnud häiriva sündmuse kohta infot, sellest politseile teada anda telefonil 7308742 või e-posti teel siim.linnard@politsei.ee.