ONLINE-INTERVJUU | Pikk isolatsioon ja vaimne tervis: perearst vastab sellekohastele küsimustele

 (39)
Esita oma küsimus kommentaariumis!
Ruth Kalda
Ruth KaldaFoto: Raivo Tasso

Perearst dr Ruth Kalda ootab täna südapäevani küsimusi vaimse tervise ja isolatsiooni osas. Praeguse pika eriolukorra aegu puudutab see meid kõiki.

Igal teisipäeval vastab perearst online-intervjuu vormis inimeste küsimustele, mis puudutavad koroonaviirust ja perearstide tööd.

Millele tuleks tähelepanu pöörata, et hoida oma vaimset tervist ja püsida tervena ka eriolukorra ajal, kus tuleb järgida mitmeid piiranguid?

Mida teha, kui märkad, et mõni sõber või lähedane ei saa olukorraga hakkama?

Mis oleks lihtsad tervisenipid, mis aitaks sel ajal vaimu ja füüsist turgutada?

Need on mõned näited võimalikest küsimustest. Mida teie antud teemal teada sooviks? Küsimusi ootame südapäevani (kirjutage need kommentaariumisse), misjärel asub dr Ruth Kalda neile vastama.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!