ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab tavaellu naasmist puudutavatele küsimustele

 (32)
Kirjuta küsimus hiljemalt kella 20ks kommentaariumisse!
ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab tavaellu naasmist puudutavatele küsimustele
Ruth KaldaFoto: Raivo Tasso

Perearst dr Ruth Kalda ootab täna kella 20-ni küsimusi, mis puudutavad tagasipöördumist tavaellu olukorras, kus koroonaviiruse levik on taandumas.

Kriisi ajal vastab perearst online-intervjuu vormis inimeste küsimustele, mis puudutavad uut koroonaviirust ja perearstide tööd.

Alanud nädala teemaks tagasipöördumise tavaellu. Kuidas kohaneda, millega arvestada?

1) Kuidas oma tervist hoida, kui tavaelu taastub ja inimesed hakkavad taas käima kollektiivis — tööl, lasteaias jne. Millega tuleks arvestada ja kuidas käituda.

2)Kuidas toimida, kui kellelgi kollektiivis tekivad viirushaigusele iseloomulikud sümptomid? Kuidas toimub edasi testimine ja millal saab olla kindel, et inimene on tervenenud ja võib tagasi kollektiivi naasta?

Kui sul on seoses nende teemadega jäänud midagi selgusetuks, mõni küsimus jäänud vastuseta, siis kirjuta see kommentaariumisse! Küsimusi ootame kella 20ni, misjärel asub dr Ruth Kalda neile vastama. Vastused avaldame eraldi loos homme.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!