ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab küsimustele, mis puudutavad viirus- ja õppehooaja algust

 (31)
Kirjuta küsimus hiljemalt keskpäevaks kommentaariumisse!
Perearstide seltsi juhatuse liikme prof Ruth Kalda sõnul oli koroonakriisi alguses Tartu perearstide seas mõnda aega segadus, kuidas peaks patsiente eriarstide juurde suunama.
Perearstide seltsi juhatuse liikme prof Ruth Kalda sõnul oli koroonakriisi alguses Tartu perearstide seas mõnda aega segadus, kuidas peaks patsiente eriarstide juurde suunama.Raivo Tasso

Perearst dr Ruth Kalda ootab täna kella 12ni keskpäeval küsimusi, mis puudutavad viirus- ja õppehooaja algust.

Kevadise eriolukorra ajal vastas igal teisipäeval perearst online-intervjuu vormis inimeste küsimustele, mis puudutavad koroonaviirust ja perearstide tööd. Viirushooaja alguse ja koroonaviiruse pea tõstmise valguses alustame online-intervjuu seeriaga taas.

Vastalanud sügisel on koroonaviiruse nakatumisnäitaja kõrgenenud ja viirushooaeg ühes kooli- ja lasteaia hooajaga alanud. Seda silmas pidades on inimestel õigustatult küsimusi, kuidas käituda.

  • Millistele sümptomitele algaval viirushooajal tähelepanu pöörata?
  • Kuidas on korraldatud testimine ja mida tuleb teha, kui testi tulemus on positiivne?
  • Milliseid ettevaatusabinõusid peaksid silmas pidama asutused/tööandjad?

Kui sul on midagi jäänud selgusetuks, mõni küsimus jäänud vastuseta, siis kirjuta see kommentaariumisse! Küsimusi ootame kella 12ni, misjärel asub dr Ruth Kalda neile vastama. Vastused avaldame eraldi loos.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!