ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab küsimustele, mis puudutavad piirangute leevendamist tervishoius

 (48)
Kirjuta küsimus hiljemalt keskpäevaks kommentaariumisse!
ONLINE-INTERVJUU | Perearst vastab küsimustele, mis puudutavad piirangute leevendamist tervishoius
Ruth KaldaFoto: Raivo Tasso

Perearst dr Ruth Kalda ootab täna kella 12ni küsimusi, mis puudutavad koroonaviirusest tingitud piirangute leevendamist tervishoiu valdkonnas.

Igal teisipäeval vastab perearst online-intervjuu vormis inimeste küsimustele, mis puudutavad uut koroonaviirust ja perearstide tööd.

Seekord keskendume piirangute leevendamisele.

1) Kuigi eriolukord kestab 1. maini, alustatakse järk-järgult olulisemate valdkondade piirangute leevendamisega. Üks neist on plaaniline arstiabi. Sellega seoses võib tekkida mitmeid küsimusi. Milliste tervisemuredega peaks esmalt perearstikeskusesse pöörduma? Mida tuleb arvestada vastuvõtule tulles? Millised on peamised erinevused võrreldes tavaolukorraga?

2) Kuidas peaks toimuma tagasipöördumine tavapärasesse elurütmi? Kuidas end kaitsta? Kas nakkusoht on endiselt kõrge?

Kui sul on midagi jäänud selgusetuks, mõni küsimus jäänud vastuseta, siis kirjuta see kommentaariumisse! Küsimusi ootame kella 12ni, misjärel asub dr Ruth Kalda neile vastama. Vastused avaldame eraldi loos.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!