ONLINE-INTERVJUU | Liikumispiirang, isolatsioon, proovide võtmine - perearst vastab küsimustele, mis puudutavad koroonaviirushaiguse hooajaga toime tulemist

 (28)
Esita oma küsimus hiljemalt kella 13ks!
Karmen Joller
Karmen JollerFoto: Priit Simson

Seekord ootab kella 13ni lugejate küsimusi perearst Karmen Joller. Seekord saate küsida küsimusi, mis puudutavad üleüldisi juhiseid koroonaviirushaiguse perioodi kohta.

Igal teisipäeval vastab perearst online-intervjuu vormis inimeste küsimustele, mis puudutavad uut koroonaviirust ja perearstide tööd.

Seekord keskendume perearstide poolt möödunud reedel avaldatud juhistele, mille leiab siit. Juhises on seletatud lahti mõisted ja soovitused, mida pead teadma, kui sul on koroonaviiruse sümptomid, millised need sümptomid on või kuidas hoiduda teist inimest nakatumisest.

Kui sul on midagi jäänud selgusetuks, mõni küsimus jäänud vastuseta, siis kirjuta see kommentaariumisse! Küsimusi ootame kella 12ni, misjärel asub dr Karmen Joller neile vastama. Vastused avaldame eraldi loos.

Loe värsket perearstide juhist siit ja kui sul on mõni küsimus vastuseta, jäta see siiasamma kommentaariumisse.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!