On alanud võidujooks Eesti eurovoliniku kohale? IRL veel ei kiirusta

 (43)
IRL Suurkogu
IRL SuurkoguFoto: Andres Putting

Kuigi Toompeal liigub mitmeid kuuldusi, keda koalitsioon või koalitsioonierakondade üksikud huvigripid tahaks saata Brüsselisse Eesti järgmiseks eurovolinikus, kinnitab IRL, et nemad veel nii kaugele ei vaata.

Euroopa Parlamendi valimised on 2014. aastal ja pärast seda moodustatakse ka uus Euroopa Komisjon, kus on igal liikmesriigil ka üks volinikukoht.

Delfi on kuulnud, et erinevad jõud tahavad saata uueks volinikuks Juhan Partsi, Kristiina Ojulandi ja  Andrus Ansipi, läbi on käinud veel mitmeid vähem prominentseid nimesid.

Viimasel ajal, seoses minister Partsiga seotud skandaalidega, on kõige kõvemini arutatud, kas tema võiks olla Eesti järgmine eurovolinik.

"IRL on keskendunud sügisel toimuvate kohalike valimiste ettevalmistustele. Erakond on koostamas programmi, viimas läbi liikmeküsitlust ning kokku panemas kandideerijate nimekirju," vastati IRList Delfile.

"Välispoliitika on IRLi trumpala ning kindlasti jagub erakonnal väärikaid kandidaate europarlamendi valimisteks," tuli vastusele ka teine lause lisaks.