Omavalitsusjuhid süüdistavad ministrit ettepanekute ignoreerimises

 (8)
Omavalitsusjuhid süüdistavad ministrit ettepanekute ignoreerimises
Foto: Ilmar Saabas

Regionaalminister ja riigikogu on jätnud tähelepanuta omavalitsusliitude ja teadlaste koostöös valminud haldusreformiettepanekud, leiavad omavalitsusjuhid.

Kevadel linnade ja valdade üldkogul heaks kiidetud deklaratsioon käsitles ettepanekuid, mida tuleks ellu viia haldusreformi läbiviimisel, vahendab ERR Uudised "Aktuaalset kaamerat".

"Me ei soovi valdkondliku poliitika jätkamist ja tsentraliseerimist, vaid eeldame omavalitsuste koostöö printsiipi ja maakondades omavalitsuste maakonnatasandi koostöö tugevdamist," ütles Ida-Viru omavalitsuste liidu tegevdirektor Urve Erikson.

Mida regionaalminister nendest ettepanekutest arvab, pole teada siiani. 10. oktoobril saatis regionaalminister maavalitsustele ja omavalitsusliitudele aruteluks kuuest mudelist koosneva omavalitsusreformi paketi, kus haldusreformist enam ei räägita.

Täna regionaalministrile ja riigikogule saadetud pöördumises tehakse ettepanek arvestada linnade ja valdade üldkogul heaks kiidetud seisukohti, mis tugevdaksid omavalitsusliitude rolli kohaliku elu juhtimisel ja suurendaksid omavalitsuste finantsautonoomiat, mille üks osa on kohalike maksude kehtestamise õiguse tagamine.