Olümpiamängud võtavad välisriigis elavatelt inimestelt võimaluse vaadata kella poole seitsmest "Aktuaalset kaamerat"

 (34)
Uudistetoimetus
ERR-i uudistesaadete stuudioFoto: Priit Simson

PyeongChangi olümpiamängude ajal ei saa väljapool Eestit internetist otse vaadata kella 18.30st ja venekeelset "Aktuaalset kaamerat", sest Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) regulatsioonide tõttu on saatel geoblokeering.

"ROK-i nõuete järgi tuleb uudistesaadete puhul, kus näidatakse piiratud õigustega olümpiamaterjali, kasutada otse-näitamisel geoblokeeringut ja piirata ka internetis (järel)vaatamist," ütles ERR-i pressiesindaja Silver Kuusik Delfile.

"Blokeering puudutab "Aktuaalse kaamera" kella 18.30st saadet ja venekeelset "Aktuaalset kaamerat", kus spordiuudised on koos olümpiasõnumitega saate osa. Järelvaatamises on saated internetis nähtavad, kuid ilma spordiuudisteta," lisas ERR-i teleuudiste juht Liisu Lass.

Teisi "Aktuaalse kaamera" uudistesaateid, muu hulgas kell 21 eetrisse minevat AK-d piirangud ei puuduta ja need on internetis nii otse- kui ka järelvaatamises nähtavad tavapäraselt.

2018. aasta PyeongChangi taliolümpiamängude vabalevi ainuülekandeõigused Eesti territooriumil omandas AS Eesti Meedia. Eesti Rahvusringhäälingu kanalid taliolümpiamänge ei näita.