Oluline reisimisel: tulevast nädalast peavad kõik Lätti reisijad täitma elektroonilise ankeedi

 (17)
Tallinna lennujaam. Pilt on illustratiivne.
Tallinna lennujaam. Pilt on illustratiivne.Foto: Andres Putting

Välisministeerium andis teada, et alates esmaspäevast peavad kõik Lätti reisijad täitma kuni 48 tundi enne piiriületust elektroonilise ankeedi.

Elektrooniline ankeet on saadaval alates 12. oktoobrist lehel https://covidpass.lv/.

Alaealiste eest täidab ankeedi lapsevanem või seaduslik esindaja. Ankeeti märgitakse isikuandmed koos kontaktandmetega ja eelneva 14 päeva reisiajalugu. Ankeedi täitjad saavad QR-koodi, mis tuleb esitada piirivalveametnikule piirikontrolli või pistelise kontrolli puhul.

Eestist Lätti sisenemisel kehtib reisijatele 10-päevane eneseisolatsiooninõue. Erandite kohta, kes ei pea jääma eneseisolatsiooni, on võimalik lugeda Reisi Targalt lehel või saatkonna kodulehel.

Lisaküsimuste korral soovitab välisministeerium pöörduda Läti saatkonna poole Tallinnas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!