Oluline reisiinfo: nädalalõpu erilennud Tallinnasse, Riiga ja Vilniusesse

 (5)
Lennukid lennujaamas
Lennukid lennujaamasFoto: Andres Putting

Välisministeerium ja Eesti välisesindused jätkavad koostööd reisi- ja transpordifirmadega ning teiste riikidega, et leida ja vahendada lahendusi eestlaste koju naasmiseks, teatas välisministeerium.

Lisandunud on uued võimalused lisaks tavalendudele:

· Reedel, 20. märtsil väljub lennufirma LOT lend Varssavist Vilniusesse, mida korraldab Kidy Tour. Info ja registreerimine toimub läbi veebilehe: https://www.kidytour.lt/skrydis-varsuva-vilnius; Leedu palub lennule soovijatest lisaks teada anda enda Välisministeeriumi aadressil consul.pl@urm.lt.

· Reedel, 20. märtsil on eestlastel võimalik liituda AirBalticu erilennuga Maltalt Riiga. Broneerida saab helistades +371 67107771.

· Laupäeval, 21. märtsil kell 10.00 väljub Tallinnast erilend Faro lennujaama Portugalis saabumisega kell 13.10. Eesti Kergejõustikuliiduga koostöös toimuv erilend Farost Tallinnasse väljub samal päeval 21.03 kell 14.00 ja saabub Tallinna 20.40. Kõik kellaajad on kohaliku aja järgi. Lennud teostab SmartLynx Airlines Estonia, lennule saamiseks palume ühendust võtta WRIS reisibüroo kontaktisiku Sirli Sikoviga – sirli@wris.ee. Lisainfo:

· Ühendkuningriik:

Reedel, 20. märtsil on eestlastel võimalik liituda AirBalticu erilennuga Londonist Riiga. Broneerida saab helistades +371 672 07 771 .

Seotud lood:

Laupäeval, 21. märtsil Norwich-Stockholm 11:00-14:25 ja Stockholm-Tallinn 14:50-16:50. Osta pilet: www.nordica.ee/lendamekoju

· Pühapäeval, 22. märtsil kell 14.00 väljub Kiievist Boryspili lennujaamast lend Tallinnasse, mis võtab peale kõik Eesti kodanikud, kes soovivad Tallinnasse jõuda.

Lennu teostab Skyup Airlines https://skyup.aero/en/ ja otselingi Tallinna lennule leiab siit.

Liinilennud Kiievist lõppesid 17. märtsil ja praeguse seisuga on see ainus võimalus lähiajal Kiievist Tallinnasse lennata.

· Tallink muudab välisministeeriumi palvel alates tänasest, 19.03 kuni 22.märtsini k.a Megastar viimase väljumise aega Helsingist Tallinnasse ja lisab neli reisi. Megastar väljub kell 23.00. Piletimüük toimub sadamas kuni 22.50.

· Lähipäevadel on AirBaltic plaanimas teha lende linnadest Amsterdam, Abu Dhabi, Istanbul, Tenerife. Lendude toimumise korral uuendatakse informatsioon aadressil www.airbaltic.com.

Seoses võimalike uute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega palume kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju või valmistuda asukohariigis pikemalt olema.

Kui olete välismaal sattunud lõksu ja ei leia võimalusi tagasipöördumiseks, palun saatke isikuandmed, asukohariik ja täpsem mure aadressile konsul@mfa.ee või helistage +372 5301 9999 (24h).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!