Olga Sõtnik peab vajalikuks lõpetada Keskerakonna koostöö Ühtse Venemaaga

 (14)
Riigikogu
Olga Sõtnik riigikogusFoto: Ester Vaitmaa

Keskerakonna riigikogu fraktsiooni liige Olga Sõtnik leiab Ukraina sündmuste valguses, et Keskerakond peaks lõpetama koostöö Venemaa võimuparteiga Jedinaja Rossijaga.

Sõtnik märkis, et selle erakonna fraktsiooni tegevus Vene riigiduumas annab juba ammu põhjuse koostöö lõpetamiseks.

"Kui Keskerakond on siiski demokraatlik ja euroopalike väärtusi austav erakond, siis peab ta seisma vaba ja iseseisva Ukraina eest," märkis Sõtnik. "Tekkinud olukorras tuleb kasutada kõiki võimalike viise surve avaldamiseks Vene võimudele, et ära hoida sõjalist konflikti."

"Mulle tundub, et meil on lausa moraalne kohustus välja tulla palju konkreetsema seisukohaga," kritiseeris Sõtnik oma Facebooki lehel erakonnakaaslase Enn Eesmaa seisukohta Ukraina teemal.

Eesmaa kommentaari pidas Sõtnik väga diplomaatiliseks ja tasakaalukaks, mis ei sisaldanud sõnagi Keskerakonna positsiooni kohta.

Sõtnik leidis, et kuna Keskerakonnal on jätkuvalt olemas koostööprotokoll Jedinaja Rossijaga (Ühtse Venemaaga), mis on selgelt kaasvastutav toimuva suhtes, siis tuleb välja tulla avaldusega, milles Keskerakond taunib Vene riigi sekkumist Ukraina siseasjadesse ja kutsub neid mitte kasutama sõjalist mandaati.