Ojuland: Venemaa ei täida oma kohustusi

 (62)
Ojuland: Venemaa ei täida oma kohustusi
Foto: DELFI

Kommenteerides Venemaa esindajate tänaseid arvamusavaldusi Venemaa võimalikust lahkumisest Euroopa Nõukogust omal soovil riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland oma seniseid seisukohti ei muutnud.

“Pooldan Venemaa delegatsiooni hääleõiguse äravõtmist või akrediteeringu peatamist seetõttu, et Venemaa agressioon Gruusia vastu rikkus rahvusvahelist õigust ja Venemaa ei täida endale võetud rahvusvahelisi kohustusi. Meie eesmärgiks on survestada Venemaad, et ta viiks oma väed Gruusia territooriumilt välja nii nagu rahvusvaheline kohustus seda ette näeb,” ütles Ojuland pressiesindaja vahendusel seoses Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimehe Mihhail Margelovi ja riigiduuma väliskomisjoni esimehe Konstantin Kossatšovi avaldustega.

Samas peab Ojuland oluliseks, et Venemaa peab Euroopa Nõukogu liikmena jätkama valitsustevahelise koostöö raames, sest selle kaudu peab Venemaa täitma paljusid Euroopa Nõukogu konventsioone.

“Need on konkreetsed rahvusvahelised kohustused, mille läbi Venemaa kodanikud saavad kaitset inimõiguste ja seaduste ülimuslikkuse vallas. Eriti oluliseks pean Venemaa kodanike õigust pöörduda Euroopa Nõukogu inimõiguste kohtusse saamaks kaitset, kui Venemaa siseriiklik kohtusüsteem seda pakkuda ei suuda,” lisas Ojuland.

Kommenteerides täna Moskvas pressikonverentsil riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi algatust Venemaa delegatsiooni akrediteeringu peatamiseks Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees, leidis Venemaa föderatsiooninõukogu väliskomisjoni esimees Mihhail Margelov, et algatuse taga olevate Ida-Euroopa riikide esindajate näol on tegemist poliitiliste kääbustega, kes tahavad kasvada vene kontidel. „Ei lähe läbi,” kuulutas Margelov pressikonverentsil, vahendab newsru.com.