Ojuland: Maailm on bin Ladenita märksa ohtlikum paik

 (20)
Ojuland: Maailm on bin Ladenita märksa ohtlikum paik
Foto: Andres Putting

Euroopa Parlamendi liige Kristiina Ojuland kommenteeris täna Osama bin Ladeni tabamist, märkides, et selle suhtes ei saa võtta päris ühest positsiooni.

"Parafraseerides paruness Thatcherit, on maailm ilma Osama bin Ladenita märksa ebastabiilsem ja ohtlikum paik meie kõigi jaoks," ütles Ojuland ning selgitas, et bin Laden kujutas al-Qaeda juhina institutsionaliseeritud ohtu, millest oldi teadlik ning mille suhtes valvel, teatas Ojulandi büroo assistent.

"Osama bin Ladeni surm võib radikaliseerida mosleminoori üle maailma tegudele, millel võivad olla väga traagilised tagajärjed," lausus Ojuland. "Selle asemel, et kergendatult hingata, peaks jõustruktuurid kõrgendama valmisolekut tegeleda väheorganiseeritud rühmadest või üksikisikutest tulenevate ohtudega."

Samas lisas Ojuland, et rakendatavad meetmed peaks olema proportsionaalsed ning mitte rikkuma inimõigusi või piirama kodanikuvabadusi. "Julgeoleku ja vabaduse dilemmas ei tohiks vabadus ka antud asjaolusid arvesse võttes jääda kaotajaks," lõpetas Ojuland.