Öise Vahtkonna Läti sõbrad said europarlamenti

 (49)
Öise Vahtkonna Läti sõbrad said europarlamenti
Foto: DELFI

Esialgsetel andmetel on Lätist Euroopa Parlamenti saanud mitmed värvikad tegelased nagu kommunistist endine interrinde juhtfiguure Alfrēds Rubiks ja venemeelne poliitik Tatjana Ždanok.

Läti infoagentuuri LETA andmetel saavad europarlamendis  kaks kohta nii erakonnad Harmoonia Keskus kui ka Kodanike Liit. Ühe koha saavad erakonnad Inimõiguste Eest Ühtses Lätis (PCTVL, ka ZaPTšEL), kuhu kuulub ülalmainitud Tatjana Ždanok, Läti Esimene Partei/Läti Tee (LPP/LC), Uus Aeg (Jaunais laiks) ning Isamaale ja Vabadusele (TB/LNNK).    

Sel juhul hakkab Lätit teiste seas Euroopas esindama ka omal ajal Läti iseseisvumisele kaikaid kodaratesse loopinud kommunist Alfrēds Rubiks ja venekeelse elanikkonna huve kaitsev Tatjana Ždanok, kes on juba olnud eurosaadik.

Samuti pääseb sinna Moskvalt okupatsiooni eest kompensatsiooni nõudev endine välisminister Sandra Kalniete ja skandaaliga lahkunud eelmine peaminister Ivars Godmanis.

Selleks, et pääseda Lätist Euroopa Parlamenti tuleb kandidaatidel ületada 7-protsendine valimiskünnis. Saadikumandaatide ametlik jaotumine avalikustatakse täna kell 23.

Lätis käisid hääletamas pooled valijatest