Õigeusu preester: massimõrva mälestusristi teksti tuleb muuta

 (24)
Õigeusu preester: massimõrva mälestusristi teksti tuleb muuta
Kuressaare massimõrva ohvrite mälestusrist. Foto: Saarte Hääl

Lossi hoovi massimõrva mälestusristi kirjatahvli teksti vastustanud õigeusu preester Andreas on jätkuvalt seisukohal, et see tuleb välja vahetada ja ta on vajadusel valmis uue tahvli tegemiseks ka raha annetama.

Kuressaare Püha Nikolai kiriku preester Andreas Põld ütles Meie Maale, et on mälestusristi kirjatahvli teksti saamisloo kohta selle nädala alguses antud selgitustega põgusalt tutvunud, kuid need ei ole tema hoiakut muutnud.

“Ma ei pea ennast õigustama ja oma seisukohta muutma. Las need, kes asjaga tegelesid, vabandavad, mina ei pea nende eest midagi kostma,” ütles ta. Preestri sõnul oleks soliidne, kui risti püstitamise korraldanud linnavalitsus oma vea parandaks. Ja kui mingil põhjusel oleks tõesti vaja selleks ka raha korjata, oleks tema esimene, kes annetuse teeks.

Preester kinnitas, et pärast läinudreedest mälestusristi avamistseremooniat ei ole temaga keegi ühendust võtnud ega võimalikke edasisi tegevusi arutanud. “Ootame ja vaatame. Aga ma ei uskunud, et see asi nii suure kella külge läheb. Näib, et see päästis mingi mädapaise lahti. Ma ei uskunud, et see asi niiviisi, kakskümmend aastat vabana olles, toimub,” sõnas ta.