Õhuväe ülem: Rassistid ründavad Eestit kaitsma tulnud liitlaste tumedanahalisi sõdureid

 (541)
USA sõdurid Pärnus
USA sõdurid Pärnus

Õhuväe ülem Jaak Tarien kirjeldas täna Facebookis, kuidas tal on häbi kaasmaalaste pärast, kes solvavad meid kaitsma tulnud tumedanahalisi NATO sõdureid.

"Täna pidin oma rahvuskaaslaste käitumise pärast piinlikkust ja häbi tundma. Vaatasin Tapa polügonil koos Ämaris õppusel viibiva USA Õhuväe eskadrilli ülemaga kuidas A-10 ründelennukid Eesti, USA, Saksa ning veel mitme teise riigi tulejuhtidega koostöös sihtmärke ründasid. Ilus ilm ja hea õppus," kirjutas Tarien.

"Küsisin kolleegilt, kuidas eskadrilli 300+ inimest ennast Eestis tunneb. Suurepäraselt, väga ilus maa, eestlased on oma riigi üle uhked, majad on korras, tänavad on puhtad. Ainult vahel on mul raske oma õhuväelastele seletada, miks neid linnas halvasti koheldakse, kuigi me tulime siia teie riigile abiks ja toeks. Küsisin täpsemalt ning sain teada, et need liitlased kelle nahavärv on kohalikust veidigi erinev, peavad Tallinnas tihti verbaalseid ja vahel ka füüsilise rünnakuid taluma," lisas õhuväe ülem.

"Ma oleksin võinud seda inetust ilusamaks rääkima hakata, kasutades tüüpvabandusi meie raskest lähiminevikust jms, aga mul ei olnud tuju. Ütlesin, et mul on eestlasena väga häbi, et meil selliseid asju juhtub. Kolleeg vastas, et tal on inimesena häbi, selliseid asju ei peaks kuskil juhtuma. Kuigi ta tahtis oma ütlemisega olukorda ja minu piinlikkustunnet pehmendada, siis tegelikult tundsin ennast veel madalamana," kirjutas Tarien.

"Ma ei taha alustada uut pagulasarutelu. See on igaühe enda asi mida ta arvab pagulaste Eestisse vastuvõtmisest või piirile müüri ehitamisest. Saage palun aru, et pagulaste (arutluse all olev) vastuvõtmine ja Eestis praegu viibivad teisest rassist või rahvusest inimesed ei ole omavahel seotud teemad. Pime viha võõra vastu teeb meist nõrgema ja üksiseisva riigi. Minnes ilma igasuguse provokatsioonita kätega kallale hotelli ees seisvale inimesele, või karjudes rahulikult restoranis õhtust söövale grupile: "minge tagasi Nigeeriasse", rünnatakse inimesi kes on siin kaitsmaks meie Eesti riigi iseseisvust. Vajadusel on nad valmis meie vabaduse eest oma elu andma. Kas sina, väiklane "isamaaline" rassist oled valmis meie riigi eest nii palju andma?" küsis Tarien.