Õhuväe lennusõule saabub üheksast riigist ligi 30 lennuvahendit

 (8)
Õhuväe lennusõule saabub üheksast riigist ligi 30 lennuvahendit
Foto: Inoi Wagner, AFP/Scanpix

Õhuvägi tähistab 95. aastapäeva 20. juulil Ämari lennubaasis aset leidva rahvusvahelise õhushowga, mille raames viivad õhuruumis demonstratsioon- ja kõrgpilotaažlende läbi ning osalevad lennuväljal avatud kaasaegse lennutehnika näitusel ligi 30 Eesti ja liitlaste lennuvahendit.

Ülelende teevad muuhulgas, Hollandi, Belgia ja Taani õhuvägede hävitajad F-16, Briti Eurofighter Typhoon, Rootsi Saab JAS 39 Gripen ning Poola õhuväe hävitaja MiG-29.

Poola õhuväe meeskond Orlik annab lennuakrobaatika etenduse seitsme lennukiga PZL-130. Lende sooritavad ka Eesti lennukid L-410, L-39, An-2 ning kopterid R-44 ja AW-139 , Läti kopter Mi-17, Leedu reaktiivlennuk L-39. Lennutehnikat kommenteerib kolonel Arvo Palumäe Eesti õhuväest.

Lennuväljal saab tutvuda üle 15 õhusõidukiga. Lisaks eesti lennuvahenditele on kohal Poola õhuväe MiG-29, Läti Mi-17, Soome F-18, Poola transpordilennukid C-295 ja Hollandi C-130, Belgia, Taani ja Hollandi hävitajad F-16, Poola PZL-130 ning Leedu õhuväe õpperaktiivlennuk L-39.

Lennubaas on avatud külastajatele 10.00-17.00. Soovitav on võimalikult vara kohale tulla. Õhushow lennud algavad kell 11.50 ja kestavad orienteeruvalt kella neljani. Õhushow külalised pääsevad lennubaasi Padise-Paldiski maanteelt.

Lähenedes mööda Keila-Haapsalu maanteed tuleb Kasepere ristmikult pöörata Paldiski poole. Umbes kilomeetri pärast on paremat kätt värav. Edasi tuleb järgida liikluskorraldust. Parkimiskohad asuvad lennuvälja varurajal ja nende arv on piiratud. Olenevalt parkimiskohast tuleb külalistele mõeldud alani jalutada 1-2,5 kilomeetrit.

Lennubaasis on eraldatud alad külastajatele ning kõik huvilised on teretulnud. Õhuväe juhtkond palub külastajaid järgida õhushowks kehtestatud sisekorraeeskirja. Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.