Ohtlik tanker on taas teel Soome lahele

 (13)
Minerva Nounou
Lehtikuva/Scanpix

Keskkonnaohtlikuks peetud tanker Minerva Nounou on taas teel Soome lahele, et võtta Primorski ehk Koivisto sadamas peale umbes 100.000-tonnine laadung.

Uudisteagentuuri STT teatel läbis vaid vööris jää vastu tugevdatud tanker kolmapäeva hommikul Taani väinad ja peaks neljapäeva õhtuks jõudma Ristna kohale.

Soome veeteede ameti osakonnajuhataja Markku Mylly sõnul on amet jätkuvalt seda meelt, et Minerva Nounou ja tema sõsarlaev, praegu Vahemerel seilav Stemnitsa ei sobi jäisele Soome lahele. Amet jälgib laeva liikumist, kuid kuna tanker kasutab rahvusvahelist vett, ei saa amet kuidagi sekkuda.

Viimati läbis Minerva Nounou kahe Vene jäämurdja toel Soome lahe eelmisel nädalal.

Jaanuaris ja veebruaris tekitas Minerva Nounou ja Stemnitsa liikumine Soomes palju vastukaja. Soome valitsus pöördus nende tankerite liikumise küsimuses Euroopa Komisjoni ja Venemaa poole. Surve alla sattunud tankerite operaatorfirma Minerva tegi veebruari alguses vastakaid avaldusi tankerite edasise kasutamise kohta talveoludes ja andis isegi mõista, et võib tankerite liikumise läbi Soome lahe jää lõpetada, kuni pole lõppenud vaidlus kahe laeva jääle vastupidavuse ümber.