Nukuteatri piletimüük läheb hästi, suurprojektide osas on lootused kõrged

 (3)
Nukuteatri piletimüük läheb hästi, suurprojektide osas on lootused kõrged
NukuteaterPäevaleht/Pressifoto, Rauno Volmar

Kuigi ministeeriumi hinnangul jätab Nukuteatri majandamine tugevalt soovida, siis teater prognoosib algavaks aastaks mullusest suuremat külastajate arvu ning kopsakamat piletitulu.

„Piletimüük on täpselt selline nagu prognoosisime. Vahendid igasuguseks turundustegevuseks on olemas ja kõik kampaaniad saavad olema sellised, nagu planeeritud,“ ütles Nukuteatri turundusjuht Maarja Mänd Delfile.

„Prognoos aastaks 2013 on veidi suurem kui eelnevatel aastatel, kuna märtsis on tulemas kaks suurt lavastust - Lennusadamas „20 000 ljööd vee all“ ja muusikal „ Shrek“ Nokia Kontserimajas,“ lisas ta.

Lisaks sellele on Männi sõnul sügisesse planeeritud mitmeid projekte, mida ta turunduslikel kaalutlustel huvides veel ei avalikustaks.

Kultuuriministeeriumi kantsleri Paavo Nõgene teatas eelmisel nädalal, et teatri rahaliste vahendite puudujääk on aastaga kahekordistunud ning Nukuteatri majanduslik olukord on ülimalt nadi. Ka kultuuriminister Rein Lang rääkis, et Nukuteatri bilansist on leida üsna ebameeldivaid üllatusi.

SA Nuku nõukogu liige Härmo Värk seevastu oli seisukohal, et ministeeriumi poolt esitatud numbrid ei kajasta olukorda adekvaatselt.