Nõutud varustus ei mahu enam paati ära

 (53)
Sadam
Foto: Eero Hänninen

Eurodirektiivid näevad ette, et C- kategooria veesõidukis ehk rannalähedaseks sõiduks ehitatud väikelaevas peab olema 19 asja. Kalameeste arvamus on, et vähe sellest, et nende asjade soetuseks tuleb taas kulutusi teha, ei mahu need paati ära ka.

“Mul on Kasse paat registreeritud C- kategooria veesõidukiks, kui me nelja mehega läheksime kala püüdma, siis kala enam paati ei mahuks,” rääkis pensionärist kalamees Aare Ader Meie Maale. Praegu käib ta enamasti koos pojaga merel, kuid Kasse paat on ehitatud neljale inimesele.

Need asjad, mis paadis peavad merele minnes olema, on lisaks päästevestile päästerõngas või päästeling, 3 punast säratuld, tulekustuti, tulekustutustekk, pilsipump või hauskar, kompass, tuled vastavalt rahvusvahelisele laevakokkupõrgete vältimise eeskirjale COLREG või sisevetel liiklemise eeskirjale. GPS, navigatsioonikaart ja kaarditööriistad, ankur koos ankruotsaga, pukseerimisots, pootshaak, veekindel taskulamp, esmaabivahendid, udupasun või muu heliseade, kajalood või lood, viskeliin pikkusega 15- 25 meetrit, binokkel ja jäätmekogumisvahendid. Purjejahil veel iga meeskonnaliikme jaoks üks ohutusvöö.