Notari juures käimine läheb mitu korda kallimaks

 (39)
leping
Foto: Andres Putting

Inimestel, kellel on lähiajal vaja näiteks mõne pärimisjuhtumi või dokumendi notariaalse kinnitamise pärast notari juurde minna, tasuks oma asjad ära ajada enne 8. juunit, sest siis tõusevad paljud notaritasud vähemalt kaks korda.

Hinnatõus puudutab siiski vaid seaduses kindlaks määratud tasumääraga notaritoiminguid ja korteri müümise või ostmisega kaasnevad notarikulud jäävad praegusele tasemele. Samal ajal hakkab notariaalselt kinnitatava avalduse projekti koostamine juuni algusest maksma senise 10 krooni asemel ligi 28 korda rohkem ehk 285 krooni, kirjutab Eesti Päevaleht.

Notarite koja aseesimehe Priidu Pärna arvates on notaritasud praegu ebaõiglaselt väiksed ja neid tulnuks tegelikult tõsta juba aastate eest. Varem polnud hinnatõus aga hädavajalik, sest notarid teenisid veel kahe-kolme aasta eest lõviosa oma sissetulekutest kinnisvara ostu-müügitehingute kinnitamiselt.

Kui praegu tuleb näiteks Venemaalt pensioni saamiseks asju ajaval inimesel maksta tööraamatu tõlke kinnitamise eest 10 krooni, siis juba paari nädala pärast maksab sama teenus 285 krooni. Pärandi vastuvõtmise avalduse tõendamine maksab praegu 50, uus määr on 1020 krooni.


Refereeritud artikli originaaltekst Eesti Päevaleht Onlines