Noorte protest kõrgharidusreformi vastu jätkub

 (13)
Tudengid Toompeal
Foto: Andres Putting

Riigikogus teisele lugemisele minevast kõrgharidusreformist on saanud Eesti noorte ühine mure. Eesti Noorteühenduste Liit ja Eesti Õpilasesinduste Liit taunivad üliõpilaste ettepanekute mittearvestamist ja ootavad eelnõu lugemise katkestamist.

Õpilaste ja noorte esindajad ootavad riigikogus teise lugemise katkestamist ning uute arutelude alustamist, kuhu oleksid kaasatud jätkuvalt õpilasesinduste liit ning edaspidiselt ka noorteühenduste liit.

„Reform mõjutab eelkõige tulevasi üliõpilasi ehk tänaseid õpilasi ning praegusel kujul oleks see mõju pigem negatiivne,“ ütles EÕELi juhatuse aseesimees Liina Hirv ning lisas: „Õpilased on valmis oma õiguste eest võitlema. Ootame, et meid võetaks kuulda!“

Noorteühenduste liidu juhatuse esimees Mailis Ostra rõhutas: „Kõrgharidusreform puudutab kõikide Eesti noorte tulevikku. Me tahame, et kõrgharidus oleks kättesaadav kõigile võimekatele, olenemata nende vanemate rahakotist!“

Eesti Õpilasesinduste Liit ja Eesti Noorteühenduste Liit kutsuvad oma liikmeid üles osalema kolmapäeval, 25. jaanuaril Toompea lossi ees toimuval meeleavaldusel.