Noorpoliitik Viisitamm saab Pärnu linnapeaks

 (114)

Pärnu saab taasiseseisvumisaja noorima linnapea, sest Keskerakond, Reformierakond, Isamaaliit ja Rahvaliit jõudsid esmaspäeval koalitsiooni loomises kokkuleppele.

Võimuliidus oleks sel juhul 23 saadikut, opositsiooni jääks viis Res Publica, kolm Pärnu Linnakodanike Ühenduse ja kaks Sotsiaaldemokraatliku Erakonna liiget, kirjutab Pärnu Postimees.

25-aastane Viisitamm ütles esmaspäeva õhtul, et kavas on alla kirjutada ühiste kavatsuste protokollile, mis oleks koalitsioonileppe väljatöötamise aluseks.

Vastavalt kokkuleppele saab Keskerakond lisaks linnapeakohale ühe abilinnapea koha, Reformierakond saab ühe abilinnapea koha ja volikogu esimehe koha. Isamaaliidule ja Rahvaliidule jääb kummalegi üks abilinnapea koht.

Mart Viisitamm sattus avalikkuse huvisfääri 2004. aasta suvel, kui ta tähistas oma sünnipäeva Wehrmachti vormi kandes ja külalisi hitlerliku tervitusega vastu võttes.

Tänavu kevadel abiellus Keskerakonna 25-aastane tegevsekretär Viisitamm Kesknädala 45-aastase keeletoimetaja Hilvi Bergmanniga.