Nõgene: Eesti Filmi Instituudi juhtimisse on filmiloojad oodatud

 (16)
Paavo Nõgene
Foto: Jaan Olmaru

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ütles, et saab sisimas filmiloojate kriitikast aru, kuid ministri otsus nimetada Eesti Filmi Instituuti nõukokku valdkonna välised liikmed tuleneb instituudi põhikirjast ja seadustest.

"Kultuuriminister on teinud otsused tulenevalt äsja tööd alustanud Eesti Filmi Instituudi põhikirjast, riigivara seadusest ja korruptsioonivastasest seadusest," rääkis Nõgene "Aktuaalsele kaamerale" antud stuudiointervjuus, vahendavad ERRi uudised.

Väide, et kultuuriministeerium ei ole kellegagi filmiinimestest otsuseid tehes nõu pidanud, ei vasta Nõgene sõnul tõele.

"Ilmselt ei ole nõu peetud konkreetselt nende inimestega, kes hetkel on probleemile tähelepanu juhtinud," märkis ta ja viitas filmiloojate tänasele ühispöördumisele, millele oli alla kirjutanud ligi 30 valdkonna asjatundjat.

Nõgene toonitas, et Eesti Filmi Instituudi olulisemaid otsuseid teeb ikkagi juhatuse liige ja peaprodutsent, mitte nõukogu, mõlemale kohale oodatakse tema sõnul kandideerima filmiinimesi, mis sellest, et juhatuse liikme kohale kestab konkurss vaid 7. veebruarini.