Nice’is hukkunud noormehe õpetaja: mäletan Rickardit kui väga andekat ja hakkajat õpilast


Rickard Kruusberg
Rickard KruusbergFoto: erakogu

Möödunud nädalal toimunud Nice’i terrorirünnakus hukkunud Rickard Kruusberg paistis juba põhikoolis silma väga hea tehnoloogiataibuga.

Mõned head aastad tagasi, kui Rickard veel põhikoolis käis, teenis ta Tallinna koolide tööõpetuse võitlusel teise koha. Teda juhendanud õpetaja Mart Soobik ütles, et täna uudiseid lugedes tegi tuttava nime nägemine tema meele väga kurvaks.

„Mina mäletan teda kui väga hakkajat ja asjalikku noormeest. Tal olid kõik ülesanded õigeks ajaks tehtud – ja mitte ainult õigeks ajaks, vaid ka väga heal tasemel tehtud,“ meenutas Soobik ja lisas, et kui Rickard põhikoolis kooli vahetas, oli tal sellest väga kahju, sest nende kool jäi ilma väga andekast õpilasest.

„Tehnoloogiaõpetus istus talle ja tema tööd, joonised ja kavandid olid väga heal tasemel,“ märkis Soobik ja märkis ka, et õpetajana oli tal Rickardi üle väga hea meel. „Ta oli nii usin, et tegi lisaks tavapärasele koolitööle ka kodus kõvasti tööd,“ meenutas õpetaja.

Rickardi anne ja tehniline taip viisid ta Tallinna Tehnikaülikooli õppima informaatikat. Teadaolevalt sai ta kõigest poole aastaga esimese preemia heade õpitulemuste eest ning ta kuulutati esimese semestri parimaks tudengiks.

Oma teadmisi ei hoidnud ta ainult endale, vaid andis TTÜ arvutiteaduste instituudis ka programmeerimise põhikursuse praktikume. Rickard osales programmeerimise juhendajana ka Mektory Tehnoloogiakoolis, kus ta õpetas programmeerimist lastele, keskendudes Androidi rakendustele.