Nestor: maksude tõstmisest pole pääsu

 (116)
Nestor: maksude tõstmisest pole pääsu
Foto: Eesti Ekspress, Vallo Kruuser

Maksude tõstmisest pole pääsu, kui käsil on järgmise aasta riigieelarve, nii ütles sotsiaaldemokraat Eiki Nestor, kes eelistab pigem tulumaksu tõstmist ning automaksu sisseviimist.

Riigikogu sotsiaaldemokraatide fraktsiooni esimees Eiki Nestor ütles "Aktuaalsele kaamerale", et kohti, kust kärpida, pole jäänud ning maksude tõstmisest tuleb rääkida, vahendavad ERR Uudised.

"Näiteks tänaseks on juba selles kriisipaketis Leedu automaksu kehtestanud ja Eesti on ainuke Euroopa Liidu riik, kus auto omamist ei maksustata," rääkis Nestor.

"Tulumaksu puhul ka, ma arvan, et see arusaamine ühiskonnas, et need inimesed, kes rohkem teenivad oleksid nõus võib-olla mõni tuhat krooni, need, kes vähem teenivad, paarsada krooni juurde andma. Aga teadma seejuures, et kiirabi jõuab meie juurde ka järgmisel aastal ja koolid on ka järgmisel aastal lahti," ütles ta.

Nestor ei usu, et kinnisvaramaksu õnnestuks väga kiiresti juurutada, makse, mis hindu tõstavad, tema aga puudutada ei soovita.

Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) peasekretär Margus Tsahkna arutleks pigem just kaudsete maksude tõstmise üle, kuid ütleb, et IRL jätaks parema meelega maksud puutumata.