Neljapäeval võivad saabuda PERHi kaitsevahendid

 (85)
DHLi transpordilennuk
DHLi transpordilennukFoto: Tanel Meos

Neljapäeval võib saabuda Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) tellitud kaitsevahendite tarne, mis on mõeldud peamiselt haigla vajaduste katteks.

Kui varasema info kohaselt pidi tarne saabuma homme, siis nüüd on tarne saabumise aeg lükatud neljapäevaks.

Meditsiiniliste kaitsevahendite hangete eest vastutav riigihalduse minister Jaak Aab ütles, et PERHi tellimusega koos peaks saabuma ka üks väiksem riigi tellimus, mis on mõeldud ülejäänud asutustele, mis kõik vajavad koroonaviiruse vastaseid kaitsevahendeid.

Koroonaviiruse kiire leviku tõttu on kasvanud vajadus kaitsemaskide ja muu kaitsevarustuse järele, mida vajavad nii meditsiinitöötajad, politseinikud, hooldekodutöötajad ja mitmed teised grupid, et ise mitte viirusesse nakatuda. Kuna samu vahendeid üritab suurtes kogustes hankida kogu maailm, on tarnetega tekkinud väga tõsiseid probleeme.

Aab ütles, et see PERHi tellimus on juba nädala hilinenud. Neljapäeval peaks ka saabuma üks väiksem riigi tellimus. Mõlemad peaksid tulema tavalise DHLi kaubalennukiga.

Suur lennukitäis kaitsevahendeid Hiinast, mis pidi tulema juba eelmisel nädalal, peaks Aabi sõnul praeguse info kohaselt kohale jõudma selle nädala lõpus.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!