Neli Isamaa parlamendipoliitikut on nakatunud koroonaviirusega, riigikogu korraldab kaugistungid

 (80)
Riigikogu avaistung 2020
Riigikogu avaistung 2020Foto: Kiur Kaasik

Kolmandik Isamaa erakonna parlamendifraktsiooni liikmeid on andnud positiivse koroonaproovi. Riigikogu juhatus arutab täna, kuidas parlamendi tööga edasi minna.

"Kolmandikul on testitud positiivne tulemus, oleme karantiinis," kinnitas Delfile Isamaa fraktsiooni juht Priit Sibul.

Sibulale teadaolevalt on kõigi proovi andnute tervis hea, nende sümptomid kerged või märkamatud.

Suurim probleem kogu olukorras on asjaolu, et Isamaa Erakonna saadikud ei saa osaleda parlamendi töös ega komisjonides kohal käia.

"Olen praegu sotsiaalkomisjoni istungil elektroonilise side kaudu, pole väga hull," ütles Sibul, kelle proov oli samuti positiivne.

Suurde saali kogunemine igatahes kõne alla ei tule.

Riigikogu juhatus otsustaski just nüüdsama – küllap koroonaviiruse levikust lähtudes – pidada 18.–21. jaanuarini riigikogu täiskogu istungid kaugosalusega. Kaugosalusega istungitel on saadikutel võimalik osaleda nii riigikogu istungisaalist, oma riigikogus olevast kabinetist, kui ka kodunt.

Delfile teadaolevalt on nakatunuid ka Isamaa erakonna parlamendirühma ametnike seas, kokku on positiivse analüüsitulemuse saanud seitse inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!