Nastik eksis Kuressaare kesklinna

 (10)
Nastik eksis Kuressaare kesklinna
Päevaleht/Pressifoto, Priit Simson

Eile üllatas Saaremaa kaubamaja ja Kuressaare Rae keskuse vahel liiklejaid ootamatu kopsaka roomaja ilmumine sõiduteele.

“Tulin just kaubamajast ja vaatan, et pikk uss on tee peal. Hüüdsin veel ühele naisterahvale, kes lapsevankriga mööda kõnniteed liikus, et vaadake, uss tuleb üle tee,” rääkis anonüümseks jääda soovinud pealtnägija Oma Saarele.

Kähku kutsus ta kohale abi looma päästmiseks. Päästjate kohale jõudmise ajaks oli uss peatunud ja end ilusti kerra tõmmanud. Saaremaa päästeosakonna juhataja Margus Lindmäe sõnul on taoline juhtum päästjate jaoks harukordne.

“Elukeskkond on looduses ja sinna ta viidi,” sõnas Lindmäe, lisades, et sealt roomaja linna enam tagasi ei jõua. Kas tegemist oli nastiku või rästikuga, selles suhtes jäid mehed Lindmäe sõnul kahtlevale seisukohale.

“Milline kaunitar!” kommenteeris Oma Saart roomaja määramisel konsulteerinud keskkonnaameti looduskaitsebioloog Tõnu Talvi. Kesklinna eksinud roomaja foto järgi ütles Talvi, et tegemist on emase nastikuga, kelle suurus ja kehakuju annavad alust oletada, et peagi seisab emandal ees munemine.