Narva muuseumi projektijuhi Anželika Shticalovi sõnul seisneb projekti "Põhjaõue teenuste arendamine" idee selles, et lisada juba olemasolevatele pottsepa-, kudumis- ja sepatöökojale ning teistele 17. sajandi Narva olustikku taaselustavatele töökodadele veel mõned, kirjutab Põhjarannik.

Idee tekkis pärast seda, kui muuseumi töötajad külastasid kaht Taanimaa eksperimentaalajaloo keskust. "Ideid muuseumi ja Põhjaõue arendamiseks jagub, kuid nagu alati napib raha," ütles Shticalov.

Kui õnnestub saada rahalist toetust, soetab muuseum mõned valuvormid, et turistid võiksid endale ise meeneid valmistada - tinasõdureid ja savipiipusid.

"17. sajandil oli väga populaarne ka piltide trükkimine kangale - see pole raske ning tulemus jääb efektne. Tahame tellida spetsiaalse trükiklišee. Samuti plaanime ehitada niisuguse konstruktsiooniga vabaõhuahju, et sellel saaks nii süüa teha kui ka vanaaegsel viisil viina valmistada, selleks ehitatakse ahju sisse suur katel. On veel mõningaid mõtteid, kuid probleem on selles, et kogu see keskaegne seadmestik valmistatakse eritellimusel ning maksab palju. Nii muuseumile kui ka meistritele, kes demonstreerivad Põhjaõues keskaegset tehnikat, käib niisuguste seadmete tellimine üle jõu," rääkis projektijuht.