Narva linn trahvib Atkot narvalasi asendusbussita jätmise eest

 (39)
Atko buss
Atko bussFoto: Rauno Volmar

Trahv on rohkem kui tagasihoidlik - kõigest 100 eurot, ent see summa on lepingujärgne ning kehtib just sedasorti rikkumiste kohta, nagu Atko graafiku eiramine seda on. Linnavolikogu andmetel oli häiritud ühe bussiliini graafik ajal, mil paljud lapsed liikusid bussiga koju, kirjutab RusDelfi.

Pühapäeval leidis aset vahejuhtum, mil kõik Narva kodanikud ja linna külastanud inimesed olid keerulises olukorras - buss, mis liini teenindas läks katki ning asendust Atko ei andnud. Selle tulemusena ootasid paljud inimesed erinevais bussipeatusteis hilisel õhtutunnil. Paljud ootajatest olid lapsed, kes tahtsid õhtupimedusest sooja koju pääseda.

Eile õhtul sõitis Narvat ja selle aedlinnu ühendava bussiliini nr 8 buss kraavi ning Atko ei võimaldanud asendusbussi.

Sellele, et Atko asendusbussi ei saatnud, juhtis tähelepanu narvalane Stanislav Beljakov, kes kogu situatsiooni oma sotsiaalmeedia lehel väga emotsionaalselt kirjeldas.

Stanislav oli pööraselt pahane eriti tõiga peale, et üks väike 10-aastane tüdruk ootas pimeduses üksinda bussi üle poole tunni. Seda bussi ei tulnudki. Atko ei kommenteerinud RusDelfile Narvas kulgenud õhtut, ent Narva abilinnapea Aleksei Evgrafov sõnas, et selline vahejuhtum on lubamatu. Atko peab igal juhul kindlustama, et rikke korral oleks vähemalt kaks asendusbussi, mis käiku lasta.