Napsitaja eelistab külateid

 (22)

Liiklusõnnetuste statistika näitab, et purjuspäi sõitmist tuleb rohkem ette väiksematel teedel. Paraku jõuab politsei sinna harva, sest maal ei jätku töötajaid, keda patrullima saata.

Kui põhimaanteedel tegid purjus juhid selle aasta esimesel poolel 45 avariid, siis tugi-, kõrval- ja kohalikel teedel oli see arv kaks ja pool korda suurem ehk 116 juhtumit, kirjutab Maaleht.

Kõnekas on ka joobes juhtide süül viga saanute arv — neid oli väiksematel teedel 95 võrra rohkem kui suurtel magistraalidel, kusjuures ka hukkunuid oli seal ligi kaks korda enam ehk 13 inimest põhimaanteede 9 surmasaanu vastu.

Koosa talunik Raido Tamm ütleb, et pole politseipatrulli oma kodukohas viimasel ajal küll näinud. Ta räägib, et kord oli majas siis, kui Peipsi ääres asus veel korravalve piirkonnastaap, kus oli ametis kümmekond kohalikku meest. Koguni arestikamber oli selle juures olemas.

Politseireformi tagajärjel staap kaotati ja nüüd peab Koosal korra järele valvama ainus naiskonstaabel, kes igale poole lihtsalt ei jõua.