Nakatumiskordaja R0 on viimasel ajal väiksem kui eelmisel kuul, ent teadusnõukoja liikme Krista Fischeri sõnutsi tuleb vaadata laiemat pilti - tehtud analüüside arv on kõikunud ja näiteks Pärnumaa olukord tekitab muret. On näha, et haiglasse jõuab aina enam eakaid.
Peaminister Jüri Ratas kirjutas eile Facebookis, et nakatumiskordaja on jõudnud alla 1, kõikudes 0,9 ja 0,95 vahel. "Mida rohkem see näitaja veelgi väheneb, seda väiksemaid piiranguid argielule edaspidi vajame," oli ta optimistlik.
Valitsus saab ülevaateid teadusnõukojalt. Matemaatik Krista Fischer ütleb Delfile, et tõesti on viimasel ajal näha, et nakatumiskordaja on alla 1, ent see ei pruugi nii jääda.
Mis on ohumärgid? Miks kontaktõppele rohelist tuld näidati?
Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.