Nakatumise pärast enam ei muretseta? Tallinna ühistransporti kasutatakse aina enam

 (97)
Nakatumise pärast enam ei muretseta? Tallinna ühistransporti kasutatakse aina enam
Foto: Jaanus Lensment

Praktiliselt tühjad bussid, trollid ja trammid on praeguseks eilne päev - ühistransporti kasutatakse Tallinnas taas rohkem. Hetkel jäävad graafikud samaks. Tõsi, paari erandiga.

Delfi lugejad kirjeldavad, et aina rohkem on märgata, kuidas bussides tihedalt rahvast. Argipäeviti hommikuti ja õhtuti näiteks südalinna ja Lasnamäe vahel liikuvatel liinidel. Tihtipeale on rahvast palju ka buss number 40 peal, mis viib kesklinnast Pelguranda.

Tallinna Linnatranspordi ASi kõneisik Ivo Parbus sõnab Delfile, et nad teostavad pidevat vaatlust ning see näitab sõitjate arvu kasvu.

Vaatlusega statistika ka piirdub, kuna ühistransport on hetkel tasuta. Ühtlasi tähendab see sedagi, et rohelist kaarti viibutama ei pea, varasemalt oli see näitajaks, kui tihedalt liine kasutatakse.

Praegu korra muutmiseks veel signaale pole. "Tasuta sõiduõiguse andmine ning selle lõpetamine on Tallinna linnavalitsuse pädevuses," lisab Parbus.

Kas on kaalutud, et graafikuid vastavalt nõudlusele veidi muuta? "Hetkel jätkame senise graafikuga. Erandiks on suure nõudlusega 12. ja 13. liin, kus toimub graafikute tihendamine. Vastavalt vajadusele oleme valmis ka mujal graafikuid muutma, ent need otsused saame langetada üksnes koostöös Tallinna transpordiametiga," lausub Parbus.

Mainitud liinide näol on tegu Kadaka - Kivisilla ning Väike-Õismäe - Priisle liinidega.

Linn on varasemalt teavitanud, et praeguses olukorras busside ja trollibusside esiuksest siseneda ega sealt väljuda ei saa ning sõidukijuhtide kaitseks on loodud sanitaartsoon esiuksest esimese istmereani. Tallinna ühistransporti desinfitseeritakse mitu korda päevas.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köhapalavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!