Näitlejad mängisid äikesetormi kiuste etendused lõpuni

 (1)
Näitlejad mängisid äikesetormi kiuste etendused lõpuni
---

Üleeile õhtul möllanud äikesetormi tõttu said inimesed mitmel üritusel ekstreemsuste osaliseks – ühelt etenduselt haaras torm kaasa katuseplaadid, teiselt kadus elekter.

Huvitava kogemuse said need, kes käisid eile Lääne-Virumaal Jänedal vaatamas näitleja ja lavastaja Uku Uusbergi “Jõud” esietendust — pealtvaatajad muljetavad, et vana Pulli tall, kus näitemäng toimus, värises tormis, vool kõikus ja neil puges hirm naha vahele, kirjutab Õhtuleht.

“Keeristorm viis mõne katuseplaadi kaasa,” lausub etenduse korraldanud MTÜ R.A.A.A.M juhatuse liige Märt Meos, et rajust hoolimata ei jäetud näitemängu pooleli.

“Etenduse katkestamine on näitlejate otsus,” ütleb Meos, et peaosas olnud Ivo Uukkivi ei soovinud seda teha — vastupidi, näitleja tunnistab Õhtulehele, et äike sobis etendusse ning tema nautis mängu.

Järvamaal Vargamäel etendunud “Vargamäe varjus” ajal kiskus olukord samuti ekstreemseks — peale selle, et torm murdis muuseumi juures rehealuse katuse peale vahtra, kadus teise vaatuse alguseks elekter, aga kuna inimesed ei tahtnud ära minna, valgustati rehealust edasi kahe teatrilise auto laternatega.

Refereeritud artikli täistekst Õhtulehe veebiküljel